איך לבחור כדור כדורסל?

רוצים לקנות כדורסל ולא יודעים מה לבחור? הגעתם למקום הנכון.

לפני שבוחרים כדור כדורסל צריך לבדוק כמה דברים:

1. גודל הכדור - ניתן להשיג כדורי סל בגודל 3-5-6-7. לכל גודל יש את היעוד שלו.

כדורסל בגודל 3 נועד לילדים קטנים (עד גיל 6). הוא אינו כדור רשמי ואין שום מסגרת תחרותית שמשחקת אתו. הוא כדור נוח ובסיסי לילדים קטנים שרוצים להתחיל להקפיץ.

כדורסל בגודל 5 נועד לילדים מגיל 6 ועד 12 והוא הגודל הרשמי של ליגת הקט סל בישראל (היקף - 27.5 אינץ' - 70 ס"מ, משקל - בין 400 ל- 450 גרם).

כדורסל בגודל 6 נועד לליגת הנשים וגם לילדים בגיל 13 (כדור מעבר לכדור בגודל 7). כמו כן, בליגת 3 על 3 משחקים עם כדור בגודל 6 (היקף - 28.5 אינץ' - 72.4 ס"מ, משקל - בין 520 ל- 565 גרם).

כדורסל בגודל 7 הוא הגודל הרשמי של כל הליגות המקצועיות לגברים בעולם (היקף - 29.5 אינץ' - 75 ס"מ, משקל - בין 567 ל- 620 גרם).

כדורסל נייקי - דגם ט'רו גריפ - כדורסל מעור סינטטי איכותי מאוד

2. חומר הכדור - ניתן להשיג כדורי סל ממספר חומרים - גומי, עור סינטטי ועור אמיתי.

גומי - הכדור הזול ביותר והכי פחות עמיד. בדרך כלל משמשים לבתי ספר ולמסגרות, שמשחקות על משטח אספלט. גם בקטגוריית הגומי יש סוגים שונים. הכדורים הפשוטים יותר (סביב 30 שקלים) - בלאי גבוה. הכדורים האיכותיים יותר (סביב 70-90 שקל) - בלאי נמוך.

עור סינטטי = דמוי עור - כדור ביניים. משמש גם למשחק על אספלט וגם למשחק על פרקט (מחירם נע בין 149 ל- 209 שקלים)

עור - הכדורסל האיכותי ביותר. כל הליגות המקצועיות מחייבות לשחק עם כדור עור. משמש למשחק על פרקט בלבד (מחירם נע בין 350 ל- 400 שקלים).

כדורסל ספולדינג - הכדור הרשמי של היורוליג

3. מותג - מותגי הכדורסל המובילים בעולם הם נייקי, ספולדינג, מולטן, מיקסה ווילסון. לכל אחד מהמותגים יש כדורים בכל הגדלים ומכל החומרים שצוינו. כדורי ספולדינג - הם הכדורים הרשמיים של היורוליג. כדורי מולטן - הם הכדורים הרשמיים של ליגת הכדורסל הישראלית. כדורי ווילסון - הם הכדורים הרשמיים של ליגת המכללות בארה"ב. כמובן, שיש גם כדורים ללא מותג מוכר אבל באיכות מעולה. לדוגמא: כדורסל של המותג FOX (לא חנות הבגדים אלא מותג קנדי) - כדור איכותי מאוד שדמוי עור שניתן להשיג בגודל 5-6-7. מכיוון שהוא לא מותג מוכר, אז מחירו מאוד אטרקטיבי (רק 99 שקלים).

כדורסל FOX - הכדור איכותי מעור סינטטי ב- 99 שקלים בלבד

4. כדורים מיוחדים - חוץ מהמותגים המובילים יש כדורי סל אייקונים כמו הכדור של ג'ורדן (כדורסל איכותי מעור סינטטי בגודל 7) או הכדור של לברון ג'יימס (גודל 7).

כדורסל נייקי - דגם ג'ורדן

עכשיו, כשאתם כבר יודעים מה אתם מחפשים, הנה כל האופציות עבורכם...

מאמרים אחרונים
תגיות
אנחנו גם בפייסבוק
  • Facebook Basic Square